Skip to content

Pergole tarasowe aluminiowe na wymiar

Każdy z nas marzy o własnym i przytulnym miejscu w ogrodzie, gdzie będzie mógł odpoczywać i delektować się ciepłymi promieniami słońca, a nawet chłodniejszą aurą pogodową jesienią czy zimą.
Jeżeli lubimy pracę w ogrodzie i spędzamy tam większość swojego wolnego czasu, z pewnością posiadamy wiele roślin ogrodowych, do których niezbędne są różnego rodzaju nowoczesne pergole ogrodowe czy też pergole tarasowe aluminiowe.
Jest to doskonała architektura ogrodowa, dzięki której można dodać uroku i funkcjonalności naszemu ogrodowi, a co najważniejsze rośliny pnące mają zapewnioną odpowiednią podporę. Pergole metalowe tarasowe są świetnym rozwiązaniem na taras i warto je montować u siebie.

Wybierz klasyczne pergole tarasowe przyścienne czy wolnostojące

Urządzając ogród warto wyposażyć go w klasyczne pergole przyścienne lub wolnostojące. Są to konstrukcje drewniane bądź metalowe, które we właściwy sposób podtrzymują roślinność pnącą bądź typowe winorośla.
Pergole wolnostojące to nie tylko praktyczne rozwiązanie w ogrodzie, ale również doskonała ozdoba tarasu, za każdym razem stanowią one wyjątkowo profesjonalną podporę dla roślin. Dzięki zastosowaniu pergoli w ogrodzie bądź na tarasie, uzyskamy także dodatkowy cień oraz urokliwe miejsce do spędzania wolnego czasu wśród zieleni. Pergole ogrodowe w odróżnieniu do pergoli tarasowych przyściennych mogą być wykonane z cięższych materiałów, a ich osadzenie bezpośrednio w ziemi pozwala na stabilną konstrukcję i ozdobę w naszym ogrodzie.

Jakie pergole można postawić na tarasie?  

Nie każdy jest szczęśliwym właścicielem dużego ogrodu, dlatego posiadacze tarasów właśnie na nich tworzą swój mały ogród, stawiając lekkie konstrukcje tarasowe, do jakich można zaliczyć drewniane i metalowe pergole tarasowe wolnostojące o lżejszej konstrukcji. Obecnie każdy kto buduje dom jednorodzinny,
uwzględnia w projekcie wybudowanie tarasu, aby móc stworzyć wygodne i komfortowe miejsce do rodzinnych spotkań czy posiłków na świeżym powietrzu. Niezależnie od tego jak duży jest taras, z pewnością zmieści się na nim lekka ażurowa pergola ogrodowa, dzięki której będziemy mogli posadzić na tarasie winorośle i pnącza kwitnące. 

Stwórz własną zieloną oazę w ogrodzie 

Jeżeli jesteś szczęśliwym posiadaczem nawet niewielkiego kawałka zieleni wokół domu, możesz w nim stworzyć ogrodową oazę, gdzie postawisz nie jedną pergolę ogrodową, dzięki której będziesz mógł podziwiać wiele kwitnących pnączy czy innych winorośli. Tworząc przytulne miejsce do
odpoczynku w ogrodzie, nie zapomnij o meblach ogrodowych i innych dodatkach aranżacyjnych, dzięki czemu będziesz mógł tutaj spędzać każdą wolną chwilę. 

Czy projektowanie ogrodu jest trudne? 

Kiedy jesteś na etapie projektowania swojego domu, często nie zastanawiasz się nad projektem ogrodu, zostawiając ten etap na sam koniec. Jeżeli chcesz samodzielnie zaprojektować swój ogród, powinieneś pamiętać o wszystkich elementach architektury ogrodowej, do jakich zaliczają się również nowoczesne pergole ogrodowe bądź pergole tarasowe, stanowią one nie tylko dekoracyjny element
przestrzeni ogrodowej, ale przede wszystkim doskonale sprawdzają się jako podpory dla roślin pnących. W zależności od tego w jakim stylu jest zaaranżowany twój ogród, powinieneś wybrać pergole delikatniejsze bądź bardziej mosiężne, które będą komponować się z ogólnym charakterem i
wystrojem twojego ogrodu bądź tarasu.

AdobeStock_579473813
logo-white

Oferujemy kompleksową obsługą klienta od pomiaru, przez projekt, produkcję aż po montaż. Deglass znajduje się w centrum Polski – mamy wszędzie blisko! Posiadamy własny transport co pozwala nam na realizacje w każdym zakątku naszego kraju.

ul. Leśna 4a Osiek Mały 62-613