Skip to content

Grille zewnętrzne

Zanim zdecydujemy się na zakup konkretnego grilla zewnętrznego, warto zapoznać się z różnymi modelami i sprawdzić jakie są różnice pomiędzy grillami elektrycznymi i gazowymi. Wybór odpowiedniego grilla jest kluczowy, aby zapewnić sobie i swoim gościom smaczne i zdrowe posiłki na świeżym powietrzu. W poniższym artykule rozpatrzymy dwa możliwe rozwiązania i omówimy zalety, wady oraz różnicę dzięki którym łatwiej będzie można podjąć odpowiednią decyzję o zakupie. 

Grill elektryczny to przede wszystkim prostota w obsłudze 

Wybierając grill elektryczny decydujemy się na prostą obsługę i utrzymanie maksymalnej czystości urządzenia. Do najważniejszych zalet grilla elektrycznego można zaliczyć łatwość obsługi oraz jego czystość. Wystarczy podłączyć urządzenie do gniazdka elektrycznego i już można rozpocząć
grillowanie z przyjaciółmi bądź z rodziną.  
Grill elektryczny nie produkuje popiołu ani dymu, dzięki czemu można go z powodzeniem użyć na balkonie czy niewielkim tarasie, nie zakłócając spokoju innych mieszkańców w najbliższym sąsiedztwie. Dodatkowo nie musimy przechowywać węgla ani gazu, dzięki czemu zaoszczędzimy na powierzchni do magazynowania innych sprzętów ogrodowych.  
Kolejną zaletą grilla elektrycznego jest jego mobilność, to wyjątkowo lekkie i poręczne urządzenie, które w każdej chwili można przenieść i ustawić w dowolnym miejscu naszego ogrodu.

Wyższa moc grilla gazowego 

Podstawową różnicą pomiędzy grillem elektrycznym a gazowym jest jego zdecydowanie wyższa moc, dlatego te urządzenia sprawdzą się u osób, które lubią grillować na szerszą skalę i potrzebują możliwości ustawienia o wiele wyższych temperatur.  
Grill gazowy rozgrzewa się równie szybko co grill elektryczny, jest zatem gotowy do użycia także zaraz po jego włączeniu. Do uruchomienia grilla gazowego potrzebujemy butli z gazem, dzięki czemu możemy go wykorzystać do grillowania także w miejscach bez dostępu do prądu. 
Nikogo nie trzeba przekonywać o wielofunkcyjności i wytrzymałości grilli gazowych, są one zwykle wykonane z wysokiej jakości stali oraz posiadają kilka palników, co pozwala na przygotowanie wielu potraw dla gości. Grille gazowe są również wyposażone w możliwość regulacji temperatury, dzięki czemu nie musimy martwić się o przypalenie przygotowywanych potraw. 

Jaki model grilla wybrać? 

Kiedy stoimy przed wyborem odpowiedniego modelu grilla, warto zastanowić się, gdzie najczęściej będziemy go używać oraz jak często będziemy z niego korzystać. Jeżeli mieszkasz w bloku bądź w kamienicy z niewielkim balkonem lub tarasem, o wiele lepszym rozwiązaniem będzie grill elektryczny,
jest on zdecydowanie mniejszy i praktyczniejszy w użyciu na małej przestrzeni. Także w przypadku rzadkiego grilowania o wiele lepszym wyborem będzie grill elektryczny, właśnie ze względu na jego mniejszy rozmiar oraz brak konieczności posiadania dodatkowych akcesoriów takich jak butla gazowa.
Jeżeli mieszkasz w domku jednorodzinnym i jesteś właścicielem dużego ogrodu, korzystniejszą opcją zakupu będzie grill gazowy, jest to większe i bardziej mobilne urządzenie ogrodowe. Doskonale sprawdza się podczas częstych i dużych spotkań towarzyskich, a dzięki wielofunkcyjności urządzenia,
można na nim przygotowywać kilka potraw jednocześnie.

grill-na-zewnatrz
logo-white

Oferujemy kompleksową obsługą klienta od pomiaru, przez projekt, produkcję aż po montaż. Deglass znajduje się w centrum Polski – mamy wszędzie blisko! Posiadamy własny transport co pozwala nam na realizacje w każdym zakątku naszego kraju.

ul. Leśna 4a Osiek Mały 62-613