Skip to content

Balustrady szklane

Balustrady szklane, wykonane z bezpiecznego szkła laminowanego, hartowanego VSG ESG. Balustrady posiadają estetyczne okucia ze stali nierdzewnej. Mocowane są punktowo lub w systemie liniowym. Wykonujemy także balustrady mocowane na słupkach ze stali nierdzewnej z wypełnieniem szklanym. Ze względu na rodzaj montażu sprawdzą się zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz.

Balustrady ze szkła zewnętrzne to wyjątkowo estetyczne i funkcjonalne rozwiązanie dla każdego budynku mieszkalnego, stanowią one nie tylko elegancki dodatek, ale również są niezwykle trwałe i bezpieczne w użytkowaniu. W poniższym artykule zastanowimy się jakie zalety oraz zastosowanie mają zewnętrzne balustrady szklane. 

Wybierz estetykę i wielofunkcyjność 

Jak już wspomnieliśmy tego rodzaju balustrady są wyjątkowo estetycznym i uniwersalnym rozwiązaniem dla każdego budynku mieszkalnego, a także doskonale sprawdzają się w budynkach użyteczności publicznej. Materiał z jakiego są wykonane sprawia, że ich waga jest niewielka, a sam wygląd to nowoczesność i klasycyzm w jednym. Takie balustrady doskonale sprawdzają się w nowoczesnym budownictwie oraz w przypadku domów o bardziej tradycyjnym wyglądzie.
Spoglądając na rynek budowlany widzimy, że balustrady szklane są dostępne w różnorodnych wzorach, kolorach oraz kształtach, dzięki czemu możemy je dowolnie dostosowywać do indywidualnych gustów i preferencji.

Czy balustrady ze szkła są wytrzymałe? 

Warto zastanowić się nad jedną z głównych cech zewnętrznych balustrad szklanych, mowa tutaj o ich wytrzymałości i odporności na czynniki atmosferyczne. Balustrady wykonane ze szkła to wyjątkowo wytrzymałe elementy architektury budowlanej, dzięki zastosowanemu materiałowi są one odporne na zmienne warunki atmosferyczne, działanie wilgoci i innych czynników zewnętrznych, to wszystko sprawia że nie wymagają one zbyt częstych zabiegów konserwacyjnych oraz malowania. 
 Zewnętrzne balustrady ze szkła zachowują swój naturalny wygląd oraz funkcjonalność przez wiele lat, co sprawia że wyglądają estetycznie i są bezpiecznym elementem ochronnym schodów bądź balkonów. 

Instalacja i konserwacja balustrad szklanych

Instalacja i montaż balustrad szklanych jest wyjątkowo prosta i nie wymaga specjalistycznych narzędzi, dlatego można go wykonać nawet samodzielnie. Firmy budowlane zajmujące się produkcją i dystrybucją balustrad ze szkła oferują gotowe zestawy balustrad, dzięki czemu można
zaoszczędzić na ich skomplikowanym montażu. Również konserwacja balustrad nie wymaga wielu zabiegów naprawczych, w przeciwieństwie do balustrad metalowych bądź drewnianych, nie trzeba ich regularnie czyścić oraz malować. 

logo-white

Oferujemy kompleksową obsługą klienta od pomiaru, przez projekt, produkcję aż po montaż. Deglass znajduje się w centrum Polski – mamy wszędzie blisko! Posiadamy własny transport co pozwala nam na realizacje w każdym zakątku naszego kraju.

ul. Leśna 4a Osiek Mały 62-613